Majitelům a provozovatelům ubytovacích zařízení: Pokud se chcete zaregistrovat do našeho katalogu, použijte tento formulář. Aktuální ceník reklamy na úvodní stránce a stránce s akčními nabídkami naleznete zde.

V NÁPOVĚDĚ NAJDETE

OBSAH SERVERU

Úvod : Startovní bod k vyhledávání. Vyhledávat můžete prostřednictvím formuláře, fulltextu nebo na mapě.

Akční nabídky : Na této stránce naleznete inzerci - aktuální slevy, doprodej posledních volných kapacit (last minute), nabídky skupinám a další.

Databáze : Seznam volných a obsazených týdnů v jednotlivých zařízeních. Po kliknutí na vybraný týden se zobrazí rezervační formulář, který je odesílán na email majitele zařízení. Jedná se o přímou rezervaci, nepůsobíme jako prostředníci!

Reklama : Aktuální ceník plošné reklamy na serveru.

NÁPOVĚDA

1. Vyhledávání prostřednictvím formulářů:

 • Zvolte okres (kraj, oblast ...) a zároveň druh ubytovacího zařízení. Poté klikněte na tlačítko NAJDI. Je možné vybrat i více druhů ubytovacích zařízení najednou pomocí stisknuté klávesy CTRL.
 • Fulltextové vyhledávání je vhodné použít, pokud hledáte zařízení podle názvu anebo v určité obci. Fulltext prohledává názvy a popisy zařízení a také obce. (Pozn. Vyhledávání podle obcí není 100 %-ně spolehlivé, u některých zařízení obec není uvedena.)

2. Vyhledávání na mapě:

Kliknutím na vybraný kraj se dostanete k mapce tohoto kraje, ve které můžete dále vyhledávat. Vpravo si vyberte druh zařízení případně položku VŠECHNY DRUHY ZAŘÍZENÍ a klikněte na požadovaný okres. Zobrazí se Vám všechna zařízení zvoleného typu v tomto okrese.
Pokud chcete výsledky za celý kraj, vyberte si druh zařízení a klikněte na tlačítko CELÝ KRAJ.
Pozn.: Praha je pro účely vyhledávání na našem serveru považována za samostatný kraj. Pokud tedy hledáte ubytovací zařízení ve Středočeském kraji, získáte výpis tohoto kraje mimo Prahu.

TIPY PRO VYHLEDÁVÁNÍ

 • Jednotlivé druhy ubytovacích zařízení se navzájem prolínají. Mějte na paměti, že každý si pod určitou kategorií zařízení může představovat něco jiného.
  1. Jeden objekt je možné zařadit do různých kategorí: Záleží především na majiteli, jak své zařízení pojmenuje.
  2. Pod jedním druhem zařízení se mohou skrývat objekty různé velikosti a komfortu: Např. v kategorii pensiony můžete nalézt chatu v horách, pronájem podkrovního apartmá v rodinném domku či luxusní ubytování na úrovni několikahvězdičkového hotelu.
  Z těchto důvodů doporučujeme hledat ve více kategoriích (př. pensiony + horské chaty + rekreační zařízení).
  Během sbírání údajů z Internetu jsme vypracovali k třídění ubytovacích zařízení vlastní klíč. Můžete se jím při vyhledávání řídit.
 • V Praze můžete hledat podle jednotlivých částí (Praha1-10), navíc jsme zavedli položku PRAHA - CENTRUM. To proto, že do centra města zasahují prakticky všechny pražské obvody. Do PRAHY - CENTRUM jsou zařazeny automaticky objekty nalézající se v Praze 1 a 2 a kromě toho také ty, o nichž to sami majitelé prohlásili.
 • Hotely jsme pro Vás seřadili podle kategorií. Hotely, které se nám nepodařilo zařadit do žádné kategorie, jsme nechali bez označení. Ty jsou spolu s motely na konci výpisu.
  Sami si můžete zvolit, zda chcete výpis seřadit podle kategorie hotelu vzestupně (od jednohvězdičkových po pětihvězdičkové) nebo naopak. K tomu slouží odkaz v pravé horní části stránky.

KLASIFIKACE UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ

Zde je návrh klasifikace, tedy to, co si představujeme pod jednotlivými kategoriemi ubytovacích zařízení:

Horské chaty
Zařízení ve vyšších polohách (na hřebenech, vrcholcích hor apod.), která jsou střední nebo větší velikosti. Ne soukromé chaty a rodinné domky pronajímané jako celek.

Hotely
Zařízení s nejméně 10 pokoji pro hosty, která zároveň poskytují stravování alespoň v omezeném rozsahu.

Chaty, chalupy, rodinné domky
Objekty, které jejich majitel pronajímá jako celek.

Kempy, tábořiště
Kempy a veřejná tábořiště.

Lázeňské hotely, sanatoria
Veškerá zařízení, která poskytují odbornou lázeňskou léčbu a zařízení s regeneračními službami nabízející např. ozdravné pobyty, regeneraci, alternativní medicínu, masáže apod.

Pensiony
Zařízení s nejméně 5 pokoji a možností stravování (podávají se alespoň snídaně).

Rekreační zařízení
Nejčastěji komplexy zahrnující nejen ubytování v hlavní budově, ale také v chatkách, dalších budovách apod. Dále chatové osady, a také tábory a školy v přírodě.

Statky, ranče, farmy
Agroturistika. Venkovská zařízení, jejichž majitelé se kromě pronájmu pokojů živí chovem domácích zvířat.

Privátní ubytování
Pronájem pokojů a apartmánů ve městech i na vesnicích. Nejde o pronájem celého domu, pouze jeho části.

Ubytovny, hostely, koleje
Levnější ubytování nižšího standardu.

O SERVERU ABC ubytování

Jádro ABCubytování tvoří velice přehledný seznam webových stránek ubytovacích zařízení. Oproti velkým vyhledávačům typu Seznam, Centrum, Atlas apod. je vyhledávání u nás přesnější. Snažíme se o to, aby všechny objekty byly zařazeny pouze do oblastí, kde skutečně patří a aby náš katalog obsahoval co nejméně duplicitních údajů. Jednotlivé údaje jsou průběžně aktualizovány a nefunkční stránky po určité době vyřazovány.

Velmi rádi uvítáme veškeré Vaše komentáře a připomínky. Nebojte se nám napsat svůj názor (na grafiku, fungování nebo cokoliv jiného)! Pokud budete s ABC ubytování spokojeni, budeme mít pocit dobře odvedené práce!
Své názory a připomínky nám můžete sdělit emailem nebo prostřednictvím tohoto formuláře.

Úvod   I   Akční nabídky   I   Databáze   I   Nápověda   I   Reklama